UROCZYSTOŚCI, WYCIECZKI, SPOTKANIA I WYJAZDY W MIESIĄCU GRUDNIU 2018r.

05/12.2018r (środa)-wyjazd do Kielc ul. Łódzka 266

do Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Wyjazd o godzinie 9:00, powrót około 12:00

Spotkanie z zaproszonym gościem w ramach Akcji „Cała Polska czyta Dzieciom”

06.12.2018r. (czwartek)-o godz. 13:00- spotkanie dzieci ze

św. Mikołajem w naszym przedszkolu-otrzymanie prezentów.
Koncert Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej z Kielc– „Czy kolędy śpiewa się na całym świecie?”.Dźwiękowe podróże w różne zakątki globu.

Instrumenty: fortepian, gitara elektryczna, gitara basowa

19.12.2018r. godz.13:30 zapraszamy rodziców na wspólna wigilię i Jasełka w wykonaniu przedszkolaków.

20.12.2018r. (czwartek)-o godz.9:00-warsztaty-”Wianuszki Bożonarodzeniowe”.

UROCZYSTOŚCI, WYCIECZKI, SPOTKANIA I WYJAZDY W MIESIĄCU LISTOPADZIE 2018r.

27 listopada 2018r.(wtorek) o godzinie 9:00-wyjazd do Centrum

Edukacyjnego Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach

ul. Warszawska 5-poznanie przez dzieci symboli narodowych.

29 listopada 2018r. (czwartek)o godzinie 13:00 Teatr Eden

z Wieliczki przedstawi w naszym przedszkolu bajkę pt.”Legenda o Świętym Mikołaju”.

Spotkanie z zaproszonym gościem w ramach Akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”

Koncert Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej z Kielc

pt„100 LAT POLSKI” Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to najważniejsze święto tego roku. Świętujmy je przy utworach Fryderyka Chopina, Michała Kleofasa Ogińskiego, Mieczysława Karłowicza czy Ignacego Jana Paderewskiego.
Instrumenty: fortepian, śpiew - głosy męski i damski.

Koncerty przedszkolne 2018/2019 prowadzenie Krzysztof Orkisz

Koncerty przedszkolne 2018/2019
prowadzenie Krzysztof Orkisz

WRZESIEŃ – ZASZYFROWANA PIĘCIOLINIA
Przed nami kolejny rok muzycznych odkryć. Sprawdzimy, do czego służą te wszystkie linie, kropki i kreseczki. No i jak stworzyć z nich muzykę?
Instrumenty: fortepian, śpiew.

PAŹDZIERNIK – VIVA ITALIA!
Jesienią zapraszamy do słonecznej Italii, gdzie zrodziła się muzyka Antonio Vivaldiego, Luigiego Boccheriniego, Giuseppe Verdiego, Gioacchino Rossiniego.
Instrumenty: fortepian, skrzypce, wiolonczela.

LISTOPAD – 100 LAT POLSKI
Instrumenty: fortepian, śpiew - głosy męski i damski.

GRUDZIEŃ – ŚWIATOWE KOLĘDOWANIE
Czy kolędy śpiewa się na całym świecie? W znalezieniu odpowiedzi na to pytanie pomogą nam dźwiękowe podróże w różne zakątki globu.
Instrumenty: fortepian, gitara elektryczna, gitara basowa.

STYCZEŃ - ZIMOWY KRAJOBRAZ
Podczas koncertu czekają nas zimowe zabawy na śniegu przy akompaniamencie ciepłej muzyki Piotra Czajkowskiego, Claude’a Debussy czy Ericha Wolfganga Korngolda.
Instrumenty: fortepian, klarnet.

LUTY – POCZTÓWKA Z FRANCJI
Przed nami spacer uroczymi uliczkami Paryża, który umilą nam romantyczne ballady i pieśni…
Instrumenty: akordeon, śpiew.

MARZEC – ŚPIEWAJĄCE DRZEWO
Czy instrumenty dęte brzmią tak samo? Czy wszystkie są wykonane z tego samego materiału? Na te i inne pytania odpowiemy podczas spotkania z obojem.
Instrumenty: fortepian, obój

KWIECIEŃ – RAZ SŁOŃCE, RAZ DESZCZ
Czy wiosenna pogoda może inspirować kompozytorów? Jak jej kaprysy zapisać na pięciolinii? Sprawdzimy, ile muzyki można znaleźć w różnych zjawiskach natury.
Instrumenty: fortepian, instrumenty perkusyjne.

MAJ – SZANOWNY PAN MONIUSZKO
Rok 2019 jest rokiem Stanisława Moniuszki – w maju przypada 200. rocznica jego urodzin. Przy tej okazji zapoznajmy z jego słynnym „Śpiewnikiem domowym”.
Instrumenty: fortepian, sopran(mezzosopran), baryton.

CZERWIEC – WAKACJE Z PIOSENKĄ
Gotowi na letnie przygody? Nie zapomnijcie spakować do plecaka dobrej muzyki, która na pewno przyda się w drodze. Instrumenty: gitara, instrumenty perkusyjne, śpiew.