Koncerty przedszkolne 2018/2019 prowadzenie Krzysztof Orkisz

Koncerty przedszkolne 2018/2019
prowadzenie Krzysztof Orkisz

WRZESIEŃ – ZASZYFROWANA PIĘCIOLINIA
Przed nami kolejny rok muzycznych odkryć. Sprawdzimy, do czego służą te wszystkie linie, kropki i kreseczki. No i jak stworzyć z nich muzykę?
Instrumenty: fortepian, śpiew.

PAŹDZIERNIK – VIVA ITALIA!
Jesienią zapraszamy do słonecznej Italii, gdzie zrodziła się muzyka Antonio Vivaldiego, Luigiego Boccheriniego, Giuseppe Verdiego, Gioacchino Rossiniego.
Instrumenty: fortepian, skrzypce, wiolonczela.

LISTOPAD – 100 LAT POLSKI
Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to najważniejsze święto tego roku. Świętujmy je przy utworach Fryderyka Chopina, Michała Kleofasa Ogińskiego, Mieczysława Karłowicza czy Ignacego Jana Paderewskiego.
Instrumenty: fortepian, śpiew - głosy męski i damski.

GRUDZIEŃ – ŚWIATOWE KOLĘDOWANIE
Czy kolędy śpiewa się na całym świecie? W znalezieniu odpowiedzi na to pytanie pomogą nam dźwiękowe podróże w różne zakątki globu.
Instrumenty: fortepian, gitara elektryczna, gitara basowa.

STYCZEŃ - ZIMOWY KRAJOBRAZ
Podczas koncertu czekają nas zimowe zabawy na śniegu przy akompaniamencie ciepłej muzyki Piotra Czajkowskiego, Claude’a Debussy czy Ericha Wolfganga Korngolda.
Instrumenty: fortepian, klarnet.

LUTY – POCZTÓWKA Z FRANCJI
Przed nami spacer uroczymi uliczkami Paryża, który umilą nam romantyczne ballady i pieśni…
Instrumenty: akordeon, śpiew.

MARZEC – ŚPIEWAJĄCE DRZEWO
Czy instrumenty dęte brzmią tak samo? Czy wszystkie są wykonane z tego samego materiału? Na te i inne pytania odpowiemy podczas spotkania z obojem.
Instrumenty: fortepian, obój

KWIECIEŃ – RAZ SŁOŃCE, RAZ DESZCZ
Czy wiosenna pogoda może inspirować kompozytorów? Jak jej kaprysy zapisać na pięciolinii? Sprawdzimy, ile muzyki można znaleźć w różnych zjawiskach natury.
Instrumenty: fortepian, instrumenty perkusyjne.

MAJ – SZANOWNY PAN MONIUSZKO
Rok 2019 jest rokiem Stanisława Moniuszki – w maju przypada 200. rocznica jego urodzin. Przy tej okazji zapoznajmy z jego słynnym „Śpiewnikiem domowym”.
Instrumenty: fortepian, sopran(mezzosopran), baryton.

CZERWIEC – WAKACJE Z PIOSENKĄ
Gotowi na letnie przygody? Nie zapomnijcie spakować do plecaka dobrej muzyki, która na pewno przyda się w drodze. Instrumenty: gitara, instrumenty perkusyjne, śpiew.